Trump vil ha Linda McMahon som utdanningsminister
USAs påtroppende president Donald Trump foreslår Linda McMahon som ny utdanningsminister, opplyser han i en uttalelse.
CNN skriver at hun først ble vurdert som ny handelsminister, en stilling Trump har pekt ut Howard Lutnick til.
McMahon er nå en av lederne i gruppen som forbereder overgangen til ny Trump-administrasjon. Hun ledet også myndighetsorganet Small Business Administration sist Trump var president, og hun er involvert i både støttegrupper og tankesmier som jobber for Trump.
Hun er i tillegg tidligere leder for wrestlingorganisasjonen WWE, som hun grunnla sammen med ektemannen Vince McMahon, og en stor donor til republikanske kandidater.
(©NTB)
Flere saker fra NTB
-
Karakterene til norske studenter har blitt bedre
Snittkarakteren blant norske studenter har økt fra litt under til litt over C de siste 20 årene, men det er lite som tyder på karakterinflasjon.
-
Oslo-skolen styrkes med 280 millioner kroner
Torsdag la byrådet i Oslo fram sitt reviderte budsjett. Kommunen har nå et milliardoverskudd de vil bruke på skole, barn og unge samt en grønnere by.
-
Ordboktrøbbel som rammet VGS-eksamener, er løst
Nett-ordbok-trøbbel har rammet eksamen i tysk, fransk, spansk og engelsk i videregående skole i dag, melder Bergens Tidende. Problemene skal være løst.
-
Ingen barneskoler i Kristiansand ville teste skjermfri skole
Ingen barneskoler i Kristiansand ønsker å delta i et prøveprosjekt med skjermfri skole fra 1. til 4. trinn.
-
Mexicanske lærere truer med lønnsprotest under fotball-VM
Mexicanske lærere samlet seg fredag til demonstrasjon med krav om en kraftig lønnsøkning. De truer med masseprotester når fotball-VM starter i juni.