Bevæpnet elev skutt av politiet ved skole i USA
En bevæpnet elev er skutt og drept av politiet ved en ungdomsskole i den amerikanske delstaten Wisconsin. Ingen andre skal ha blitt skadd.
Hendelsen fant sted i byen Mount Horeb onsdag, mens det foregikk undervisning ved skolen. Statsadvokat Josh Kaul i Wisconsin opplyser at eleven ble skutt etter at det kom meldinger om en bevæpnet person ved skolen.
– Hendelsen skjedde utendørs. Gjerningspersonen i dette tilfellet kom seg aldri inn, sier Kaul.
Myndighetene beskriver eleven som en ungdom, men har ikke gått ut med ytterligere informasjon om ham. Det er heller ikke kjent hvor mange politifolk som avfyrte skudd eller om de ble beskutt.
(©NTB)
Flere saker fra NTB
-
Svømmeforbundet ut mot regjeringen: – Fraskriver seg ansvaret
Norges Svømmeforbund reagerer på at heller ikke forslaget til neste års statsbudsjett inneholder midler til svømmeopplæring i barnehagene. De frykter konsekvensene.
-
Flertall på Stortinget for å gi desemberbarn barnehageplass
Det er flertall på Stortinget for å gi desemberbarn rett til barnehageplass før de fyller ett år. Det viser en kartlegging utført av VG.
-
FN advarer: Kutt i finansiering kan stenge skoledørene for enda flere flyktningbarn
En ny rapport fra FN fastslår at nær 6 millioner flyktningbarn sto uten skolegang i 2025. Nå advarer de om at kutt i finansieringen kan føre til at enda flere havner utenfor.
-
Hundrevis av leger støtter 18-årsgrense på smarttelefoner
Over 700 leger har på kort tid signert et støtteopprop til en rekke psykologers krav om 18-årsgrense på smarttelefoner.
-
Lærer dømt til fengsel for overgrepsmateriale
En lærer i Møre og Romsdal er dømt til et år og fem måneder i fengsel for oppbevaring, kjøp og salg av overgrepsmateriale av barn.