Foto: Gorm Kallestad / NTBModellklarert

Her kan du sjekke den nye lønna di

Lektorer med tilleggsutdanning og full ansiennitet tjener nå nesten 800 000 kroner i året. 

Publisert Sist oppdatert
Interactive Salary Display

Sjekk den nye lønna di

Gammel lønn
Økning
Ny lønn
Kilde: KS
Garantilønn for KS-området. Andre tillegg ikke inkludert.

Grafikken viser den nye garantilønnen i KS-området fra 1. mai 2025. Enkelte lærere vil ha andre tillegg på toppen av dette, som for eksempel kontaktlærertillegg.  

Unio, Akademikerne og KS kom til enighet i årets lønnsoppgjør torsdag forrige uke. Resultatet ble en ramme på 4,4 prosent. Det er det samme resultatet som i frontfaget. 

For Unios grupper er det avtalt sentrale tillegg på mellom 15 200 og 21 200 kroner med virkning fra 1. mai. Ny garantilønn justeres tilsvarende.

For ledere er det avtalt et generelt, prosentvist tillegg på 2,8 prosent per 1. mai.

Det er ikke satt av noen pott til lokale forhandlinger i årets mellomoppgjør, alle tillegg i kapittel 4 gis sentralt.

– Vi mener dette er et akseptabelt resultat for våre medlemmer i en tid med stram kommuneøkonomi, sa forhandlingsleder for Unio og UDF-leder Geir Røsvoll i en pressemelding. 

Powered by Labrador CMS