Stein Lier-Hansen bistår FUS-kjeden i tarifforhandlingene
Ni måneder etter at han sluttet i Norsk Industri, er Stein Lier-Hansen tilbake ved lønnsforhandlingsbordet på vegne av den private barnehagekjeden FUS.
Ni måneder etter at han sluttet i Norsk Industri, er Stein Lier-Hansen tilbake ved lønnsforhandlingsbordet på vegne av den private barnehagekjeden FUS.
– Det stemmer at Stein Lier-Hansen bistår oss i tarifforhandlingene. Det var FUS som tok initiativet til samarbeidet, og vi setter pris på at Stein hadde anledning til å bistå oss, skriver pressekontakt Monica Johnsen i en epost til Dagens Næringsliv.
Lier-Hansen valgte i desember 2023 å gå av som administrerende direktør i Norsk Industri etter 17 år. Det skyldtes blant annet at det var avslørt at han hadde latt arbeidsgiveren betale for leie av en hytte, et jaktområde og sjøfly til og fra et område på Hardangervidda. I dag jobber han for Bellona.
FUS drifter ifølge egne nettsider 184 barnehager over hele landet, med rundt 13.000 barn.
(©NTB)
Flere saker fra NTB
-
Brudd i forhandlingene – statsoppgjøret går videre til mekling
Det er brudd i forhandlingene mellom staten og Akademikerne, LO Stat, Unio Stat og YS Stat om årets lønnsoppgjør.
-
Fagskole mister akkreditering og må betale tilbake 27,8 millioner kroner
Den digitale skolen Din Kompetanse Fagskole har misbrukt offentlige midler til bonuser og lønnsøkninger som skulle vært brukt på studenter, slår Nokut fast.
-
Alarmtall om situasjonen for barn med særskilte behov i SFO
Skolefritidsordningene (SFO) har alvorlige mangler, viser en rapport. Det gjelder særlig situasjonen for barn med særskilte behov.
-
Nordtun kommer med eksamensråd til VGS-elever
I dag offentliggjøres eksamenstrekk for videregåendeelever. – Lett å tro at man ikke kan noen ting. Men det kan du, sier kunnskapsministeren.
-
Studie om ChatGPT og læring trukket tilbake etter norsk kritikk
En forskningsartikkel som hevdet at ChatGPT har stor positiv effekt på studenters læring, er trukket tilbake etter kritikk fra to norske forskere.