Flere skoler i Sogn og Fjordane har hjemmeskole torsdag
På grunn av ekstremværet Jakob skal elevene på Sogndal vidaregående skule ha hjemmeundervisning torsdag. Også Sunnfjord kommune innfører slike tiltak.
– Skolen har vært i kontakt med alle kommunene i Sogn, og i tillegg gjort vurderinger om hvordan det vil være for elevene å reise til skolen i det varslede uværet, skriver Sogndal vidaregåande skule på sin nettside.
Undervisningen blir på Teams, og faglærerne tar kontakt med elevene med tanke på oppmøte og undervisning. Fredag er det planleggingsdag ved skolen og elevene har fri.
Sunnfjord kommune skriver på sin side at skoleelever i en rekke områder blir bedt om å være hjemme. Elever i andre områder som blir hjemme, får ikke registrert fravær, men foreldre bes om å sende melding på forhånd. I tillegg holdes kommunestyremøtet i Sunnfjord torsdag på Teams.
(©NTB)
Flere saker fra NTB
-
3–4 skudd avfyrt ved videregående skole i Oslo – leter etter én person
Flere politipatruljer leter etter en person som løp fra Kuben VGS i Oslo etter at det ble avfyrt flere skudd utenfor skolen. Ingen personer ble skadet.
-
Matoma starter gratis musikkskole i hjembygda
DJ-stjernen Tom Stræte Lagergren, kjent som Matoma, har startet et gratis kulturtilbud i hjembygda Flisa, med mål om å nå unge i hele landet.
-
Rapport: Pandemien satte dype spor og økte forskjeller mellom elevgrupper
For de fleste elever var negative endringer i helse, trivsel og læring under og rett etter koronapandemien midlertidige. Men for sårbare elever vedvarer de.
-
Sverige innfører mobilforbud i grunnskolen fra høsten
Sverige innfører totalforbud mot bruk av mobiltelefoner i grunnskolen fra høsten, opplyser utdanningsminister Simona Mohamsson.
-
Opposisjonen mener regjeringen bryter barnehageavtale
Høyre, Sp, Venstre og KrF anklager kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap) for å bryte barnehageforliket ved å begrense pensjonstilskudd til private barnehager.