Elev skadet med skarp gjenstand på skole i Oslo – leter etter navngitt mistenkt
En elev er lettere skadet etter en voldshendelse på en videregående skole sør i Oslo. En politipatrulje var på skolen da hendelsen fant sted.
Politiet fikk mandag klokken 13.06 melding om at en elev var skadet etter vold med en skarp gjenstand. Skolen stengte etter hendelsen.
– Vi var allerede på stedet med en forebyggende patrulje da dette skjedde. Patruljen fikk melding fra noen på stedet og meldte det inn til operasjonssentralen samtidig som vi fikk inn en telefon om det samme, forteller operasjonsleder Roy Langengen i Oslo-politiet til NTB.
Det er bare én person som er skadet. Hendelsen skal ha skjedd inne på skolen, og fere politipatruljer leter etter gjerningspersonen.
– Ingen er foreløpig pågrepet. Vi jobber med å finne ut av hvem mistenkte er, sier Langengen.
Politiet jobber også med vitneavhør på skolen, der det mandag var første skoledag etter sommerferien.
Klokken 14.30 skriver politiet i politiloggen at de leter etter en navngitt mistenkt.
– Eleven er betegnet som lettere skadet og er kjørt til sykehus for behandling. Vi har en formening om hvem som har gjort dette. Han vet selv hva han har gjort, så jeg ber ham om å ta kontakt med oss, sier politiets innsatsleder Sven Bjelland til pressen på stedet.
Bjelland understreker at det ikke er noen fare for andre elever eller ansatte ved skolen.
Flere saker fra NTB
-
Doblet støtte til landets skolebibliotek
Landets skolebiblioteker mottar 103,2 millioner kroner i støtte, noe som er over en dobling av summen i fjor.
-
Rekordmange studerer ved fagskole
36.100 studenter tok fagskoleutdanning i fjor, det høyeste tallet noen gang. Størst er veksten innen tekniske fag og helse- og velferdsfag.
-
KrF støtter innsamling mot «pride-tvang»
KrF uttrykker støtte til innsamlingen som skal gå til advokathjelp til foreldre og elever for å stoppe «pride-tvang i skoler».
-
Kunnskapsministeren avviser at elever har rett til pride-fritak i skolen
Kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap) er lei debatten om pride i skolen. Hun avviser at foreldre har rett til fritak for barna fra regnbueflagging eller pride-relatert innhold i skolen.
-
Barnehagebarna skal skjermes fra skjerm
Kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap) vil at bøker og høytlesning skal få mer plass i barnehagen. En oppdatert rammeplan for barnehagen skal sørge for at skjermen legges på hylla.