SV-skolen smadret i "Brennpunkt"
Programmet om norsk skole i NRKs Brennpunkt ble en sjokkerende understrekning av en norsk skole som regelrett har havarert.
Hver 3. elev fullfører aldri v.g.skole som var intensjonene rundt Reform 94.
Skolesosialistene var og er naive nok til å tro at samtlige elever blir noenlunde gløgge bare mulighetene er der.
Nå kan ikke skolesosialistene forandre på det faktum at barn og ungdom rent biologisk er utstyrt med forskjellige evner.Noen vil alltid hate tyske preposisjoner og matematikk og har heller ikke forståelse for nyttverdien.Hver 5.norsk ungdom besitter ikke nødvendig minimum av lese og regneferdigheter.
I programmet ble det avslørt at elever faktisk får karakterer selv om de er komplett uten kunnskaper i faget ?
Det arbeides visst med å senke karakterkravene slik at det i det minste gir et skinn av kunnskaper. Skolen står i giv akt for elever som helt suverentr styrer sin innsats og fremmøte. 16% av læreren har vært utsatt for fysisk vold,trussler og mobbing bl.a. for å få forbedret karakterne. Disiplin, rammer faste normer er bortimot fraværende og i.h.t. internasjonale undersøkelser er norske klasser helt nede på 33 plass hva gjelder bråk og kaos bare slått av Hellas.
Jensemann lovet AUF "verdens beste skole" for ca 3 år siden og det blir helt patetisk når Trond Giske og Anniken Huitfeldt holder rundt hvernadre og skryter av en Ap-enhetsskole som er blitt et nasjonalt kunnskapsmessig mareritt.
SV er i runde 3 med selveste Kristin Halvorsen. Hun bedyret i programmet at det var mye under arbeid, noe med et treårs perspektiv og vi stønner.
Vi trenger ikke mer utredninger, Vi trenger en ny kunnskapsminister og skifte ut de skolebyråkratene som har reformert i hjel skolen.
Alt fra høsten 2010 trenger vi en ny effektiv og kunnskapsformidlene skole
"Look to Finland" de har en av verdens beste skoler. Når det gjelder skole er det faktisk "typisk norsk å være elendig" og utrolig nok har Jensemann sovnet og meldt seg ut selvom han babler om en "verdens beste skole" som vi er lysår unna.