På tide med konkurranse
Jeg synes det er på tide at kommunene må konkurrere om de beste lærerne. Da tror jeg også det blir flere gode lærere, og kanskje blir vi kvitt en del "lik i lasten, skriver innsenderen av dette innlegget.
Jeg ser heller ikke rettferdigheten i at enslige lærere i Oslo ikke kan klare seg økonomisk, uten at de har en jobb i tillegg til lærerjobben, mens lærere i billigere strøk av landet lever relativt godt på den samme lønna.
Jeg synes det er på tide at kommunene må konkurrere om de beste lærerne. Da tror jeg også det blir flere gode lærere, og de som "snur bunken" fra år til år, vil kanskje anstrenge seg mer. Det kommer elevene våre til gode, og det er vel det som er vårt overordnede mål?
Skolene er ikke vernede bedrifter, og jeg er ikke sikker på at dette er det verste som har skjedd norsk skole.