Ny massebortføring avverget i Nigeria
Nigerianske sikkerhetsstyrker stanset søndag et forsøk på å bortføre flere hundre skolegutter nordvest i landet.
– Natt til søndag stormet antatte banditter en offentlig videregående skole i et forsøk på å kidnappe elevene, sa Samuel Aruwan, som er ansvarlig for sikkerheten i delstaten Kaduna.
– Heldigvis benyttet elevene seg av varslingssystemet, og fikk varslet sikkerhetsstyrkene i området, sa Aruwan.
Bortføringsforsøket skjedde etter at 39 studenter torsdag ble kidnappet fra et universitet i Kaduna, og to uker etter at flere hundre kidnappede skolejenter ble sluppet fri.
De hyppige massekidnappingene er en av de vanskeligste sikkerhetstruslene president Muhammadu Buhari og nigerianske myndigheter står overfor.
(©NTB)