Brann på folkehøgskole i Lofoten
Brannvesenet har nå fått kontroll over en brann i administrasjonsbygget ved Lofoten Folkehøgskole i Kabelvåg.
Klokken 0630 i morges opplyste politiet i Harstad overfor Lofotposten at det brant under mønet på administrasjonsbygget. Politiet og brannvesenet kom raskt til skolen og fikk kontroll på brannen.
Brannen skal ha startet ved 0430-tiden. Brannvesenet kom raskt til og gikk inn med røykdykkere til stedet hvor brannen startet – et auditorium i tredje etasje.
Ansatte skal ha vært tidlig på stedet og har berget ut en del elektronisk utstyr. Skolen er avsluttet for i år, så det er ingen elever ved skolen.
Fra utsiden vises det at vinduene er sprengt på grunn av varmen, og det renner vann langs fasaden fra slokningen, skriver Lofotposten.
– Vi gikk først inn i bygningen for å slokke, og har siden skjært oss gjennom taket for å komme til i takkonstruksjonen. Vi har situasjonen under kontroll. Den første slokkeinnsatsen har nå gått over i en fase hvor vi kontrollerer, sier vakthavende brannsjef Roy Charlsen.