Takk for meg
12.11.09
Jeg vurderer sterkt å melde meg ut av forbundet.
Les hele saken
Svar
12.11.09
Med yrkesetisk plattform menes kan hende et yrkesetisk ståsted eller yrkesetisk fundament.
Les hele saken
Kamp for sentral lønsfastsetting
05.11.09
Lønsdanninga skal skje gjennom sentrale forhandlingar. Det er målet Utdanningsforbundet skal sikte mot.
Les hele saken
– Kraftig kvinne-troika
05.11.09
– Det er mye kraft i dametroikaen som overtar ledelsen i Utdanningsforbundet, sa Helga Hjetland i sin avslutningstale til landsmøtet.
Les hele saken
- Står sammen om forsvaret av enhetsskolen
05.11.09
- Utdanningsforbundet og LO står sammen om forsvaret av enhetsskolen. Dere er blant frontsoldatene i kampen for velferdsstaten, sa nestleder i LO, Tor Arne Solbakken.
Les hele saken
– De får legendestatus
05.11.09
Utdanningsdirektoratets direktør Petter Skarheim hyllet jobben Helga Hjetland og Per Aahlin har gjort i Utdanningsforbundet da han hilste landsmøtet.
Les hele saken
UDF gir 75.000 til Flyktninghjelpen
05.11.09
Pengegaven skal gå til arbeidet Flyktninghjelpen gjør for barn og unge i Nord-Uganda.
Les hele saken
Ingen kompromisser med naturen
05.11.09
I et forrykende foredrag av Jonathan Neale fra Campaign against Climate Change fikk norske lærere gode tips til hvordan de skal takle klimaspøkelset når de møter klassen. Fagbevegelsen har også en viktig rolle.
Les hele saken
Tek avstand frå marknadsorientering
05.11.09
Motstand mot tankegods frå marknaden i leiing av skule og barnehagar er eit viktig element i prinsippa landsmøtet vedtok.
Les hele saken